TÜÜP: saarte reisid, jalgsimatkad
TOIMUMISAEG
: 21. august 17.00 (VABU KOHTI POLE)
TOIMUMISKOHTSorgu, Pärnu maakond (Algus- ja lõpp-punkt Munalaiu)
KESTVUS: ~ 4 tundi
SÖÖK: ei

MAKSUMUS: 50€/osaleja

Tõenäoliselt kuuled seda nime esimest korda. Kui ei, põed väikesaarte haigust ilmselt juba raskemal kujul. Sorgu (Sorkholm) on inimasustuseta saar Pärnu lahe ja Kihnu väina piiril.

Siin, kiviklibuvallide rüpes ja lugematute lindude huigete saatel, veidi rohkem kui viiehektarisel maalapil, on sündinud teadaolevalt vaid üks inimene. Aegade jooksul on saarel elanud majakavahid, möödunud sajandil kasutati saart ka tollase Veeteede Valitsuse puhkekohana. Tänapäeval satuvad siia sagedamini vaid mõned saarega seotud inimesed ja harvad seiklejad. Ehk tõeline üksindusesaar, mille peremees täna on kormoran.

1904. aastal senise puidust päevamärgi asemele ehitatud 16 meetri kõrgune võluv tuletorn on praegugi toimiv ja hoiab meresõitjaid siinsete salakavalate riffide eest. Samuti on säilinud majakavahi hoone ja mitmeid abihooneid, mis kõik saare kividest ehitatud. Sorgult toodud kive võib muide leida ka Pärnu linna muulidest ja teedest.

Merelindude paradiisina on saar ka looduskaitse all, osa aastast külastusteks täielikult suletud ja keeluväliselgi ajal lubatud vaid väikestele seltskondadele.

NB! 21.08 toimub ka naabersaare Manija avastusretk, loe siit . Soovi korral võimalus külastada mõlemat saart ühel päeval.
TULE AVASTAMA!
Osalemiseks täida järgnevad väljad ja saada soov. Retkeinfo koos kõigi vajalike juhistega saabub e-kirjaga.
Email again:
SOOVID LISAINFOT?
Kirjuta evente@evente.ee
Helista (+372) 507 2355TELLI ERALDI RETK

Tegu on avaliku plaanilise retkega, kuhu on oodatud kõik eelregistreerunud üksikud huvilised ja väiksemad seltskonnad. Vaid oma sõpruskonna või näiteks töökollektiiviga saare külastamiseks saad tellida eraldi retke. Kirjuta oma soovidest evente@evente.ee ja teeme need teoks.

VAATA KA TEISI PLAANILISI MATKU & RETKI

NB!
Arvesta - mereretkede toimumine sõltub eeskätt ilmataadi tujust. Meresõiduks sobimatute ilmastikuolude korral me endid uisapäisa Neptuni meelevalda andma ei hakka, vajadusel tõstame retke sobilikumale päevale.